• Reklama
Forum Technika Ogólnie o BMW Elektryka/Elektronika {e34} 524 td Ekonomizer i obrotomierz
Forum o ogólnych problemach z elektroniką i elektryką w BMW.

Moderator: Moderatorzy

{e34} 524 td Ekonomizer i obrotomierz

Postautor: Grindsman » 05 sty 2010 18:46

Witam. Kupiłem BMW 524 td i na początku miałem problemy z ekonomizerem i obrotomierzem, mianowicie wskazówki wariowały. Po naprawie skrzyni biegów w warsztacie umarły całkiem. Wymieniłem akumulatorki i nic nie pomogło. Mam pytanie, czy w tym modelu sygnał do obrotomierza jest pobierany z alternatora czy z czujnika na kole zamachowym, a może jeszcze gdzie indziej... i czy sygnał idzie bezpośrednio do zegarów czy jeszcze do komputera. Dodatkowo nie działa mi podświetlenie wskaźnika temp (zamieniłem żarówki ze wskaźnikiem poziomu paliwa i nic nie dało ). Z góry dzięki za pomoc.

Czy nikt na tym forum nie wie pod co podpięty jest obrotomierz ??
Grindsman
Świeżak
Świeżak

Rocznik: 0

Postautor: robert2242 » 10 lut 2010 16:30

Mam podobny problem z obrotomierzem, tylko że u mnie normalnie działał i z dnia na dzień przestał :| Niestety nie wiem w jaki sposób przekazywany jest sygnał do obrotomierza. Właśnie wyczytałem na innym forum, ze może to być wina akumulatorków umieszczonych w liczniku. Piszesz, że już je wymieniłeś, więc czy mógłbyś wysłać mi opis, lub jakieś wskazówki (najlepiej ze zdjęciami w miarę możliwości) co do wymiany tych akumulatorków? Ja postaram się dowiedzieć czegoś od znajomego o tym czujniku obrotów. Z góry dzięki i pozdrawiam!
robert2242
Świeżak
Świeżak

Rocznik: 0

Postautor: Ermce » 10 lut 2010 23:53

tu masz instrukcje odnosnie wyjecia licznika z innego forum

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=13751

od siebie dodam zebys uwazal na plastik gdzie sa wkrecane srubki bo lubi sie lamc, przy wyjmowaniu i wkaldaniu jest ekwilibrystyka chyba ze wykrecisz kierownice to sie obejdzie
co do niedzialajacych zegarow poprostu padly...

zrob test zegarow, jesli sie rusza jak inne to problem nie lezy w zegarach, jesli nie to zegary do wymiany
Ermce
Bywalec Wyjadacz

Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Lubuskie

Wróć do Elektryka/Elektronika