• Reklama
Forum Technika TDS Turbo e36 325td - brak mocy
Tematy dotyczące mechanizmu doładowania i turbiny.

Moderator: Moderatorzy

e36 325td - brak mocy

Postautor: robgee » 07 mar 2011 15:37

witam ,
jestem użytkownikiem ww modelu BMW , jest to moje pierwsze auto i mam bardzo małe doświadczenie w tych sprawach

moj problem polega na braku mocy mojej trójeczki , obroty rosna , silnik ryczy a auto jakby nic sobie z tego nie robilo , w zakresie do 2000 obr , wydaje mi sie ze jest normalnie ale po mocniejszym wcisnieciu gazu ,auto zachowuje sie tak jak opisałem , dodam ze problem pojawił sie po wymienie głowicy , jakies pół roku temu .

auto odzyskało odrobine zwawosci gdy jeden z moich kolegów przytrzymał ją przez dłuzszy cza na wysokich obrotach ,a z rury wydechowej wydobyły sie ogramne ilosci czarnego dymu i sadzy , tak ajk pisałem , ten zabieg przyniósł lekka poprawe ale to i tak nie jest to co było

dodam ze autko pali swietnie i na zimny i na ciepłym silniku ,a rocznik jej ,to leciwe 91 :)

prosze o pomoc i wyrozumiałosc dla mojej amotoryzacyjnej osoby ;)

pozdrawiam RobGee
robgee
Świeżak
Świeżak

Seria: E36
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 325td
Rocznik: 1991
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Zachodniopomorskie

Re: e36 325td - brak mocy

Postautor: tdbezs » 09 mar 2011 20:25

Witam
Moim skromnym zdaniem to kolego masz sprzęgło w stanie agonalnym... powodzenia przy wymianie... :twisted:
Awatar użytkownika
tdbezs
Bywalec Gadulec

Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1994
Województwo: Lubelskie

Postautor: GuLuN » 09 mar 2011 20:31

tdbezs pisze:Witam
Moim skromnym zdaniem to kolego masz sprzęgło w stanie agonalnym... powodzenia przy wymianie... :twisted:

Jak kolega napisał na moje sprzęgła już nie ma a od 2000 TDS ma największego kopa dla tego tak się dzieje.
Obrazek
Brutal!!!Metal!!!Warrior!!!
Awatar użytkownika
GuLuN
Bywalec Wyjadacz

Seria: E39
Model: 530d
Rocznik: 1999
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Kujawsko-pomorskie

Postautor: carl0s » 10 mar 2011 07:45

Opierając się o to co mówisz, to mogę potwierdzi to, co mówią koledzy. Skoro silnik wyje, a auto się nie zbiera, to może oznacza ślizgające się sprzęgło. Potwierdź tylko - jak depniesz, to oprócz wycia jak zachowuje się wskazówka obrotomierza?
None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!
Awatar użytkownika
carl0s
Moderator
Moderator

Seria: E46
Model: 320d
Rocznik: 2000

Postautor: robgee » 10 mar 2011 10:07

sprzęgło jest raczej sprawne , przynajmniej tak mówi dwóch moich kolegów
sprawdzali to ruszając z wyższych biegów

co do obrotów , to wskazówka porusza sie normalnie i wprost proporcjonalnie do wycia ;)tylko jakby koła o tym nie wiedza ;)
robgee
Świeżak
Świeżak

Postautor: GuLuN » 10 mar 2011 11:38

To zrób test ustań na wzniesieniu przodem pod górę i spróbuj ruszyć obstawiam że silnik nie zgaśnie a ty i tak nigdzie nie pojedziesz. Sprzęgło pewnie łapie ci wysoko prawie przed zupełnym puszczeniem a nie na samym dole.
Sprzęgło nawet zajechane zawsze coś ci przeniesie na koła.
Obrazek
Awatar użytkownika
GuLuN
Bywalec Wyjadacz

Postautor: robgee » 10 mar 2011 12:26

tzn jak mam ruszyc ??
normalnie z 1 nki ??
jeżeli o to chodzi to nie ma żadnego problemu , nie raz juz tak ruszałem np. ze skrzyżowań

dodam ze przed wymiana głowicy wchodząc ostro w zakret bałem sie dodawac za duzo gazu by nie wpasc w poslizg a teraz to musiałbym zrobic to sama ale utrzymujac autko na 4000 obr bo inaczej to zero efektu krecenia sie kół , nie wiem czy dobrze to opisałem ale tak to czuje , wiec po tej naprawie głowicy ato zachowywało sie jak simson , dopiero przedmuchanie jest tak jak opisałem wyżej znacznie poprawiło jej moc , moge sie juz rozpedzic do 160 na autostradzie , a wczesniej to 100km/h było problemem , musz e posprawdzac te podcisnienia i moze zawor egr ale tak jak pisłaem , nie znam sie na tym i potrzebuje pomocy a mechanicy u mnie w miesie to papraki :(
robgee
Świeżak
Świeżak

Postautor: GuLuN » 10 mar 2011 15:11

Czyli źle to opisałeś auto nie ciągnie wcale i nie jest to związane z obrotami.
Podciśnienie to nic strasznego odpinaj wężyki po jednym przeczyść i zakładaj jak zmurszałe to wymień na zdjęciu masz zaworek sterowania do niego podpięte jest podciśnienie ten wężyk z niebieskim i reszta.

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
GuLuN
Bywalec Wyjadacz

Postautor: carl0s » 10 mar 2011 15:16

Gdzie mieszkasz w tym Zachodniopomorskim?

Awatar użytkownika
carl0s
Moderator
Moderator

Postautor: robgee » 10 mar 2011 15:33

robgee
Świeżak
Świeżak

Postautor: GuLuN » 10 mar 2011 15:54

Jak masz 2 ręce i trochę rozumu w głowie to naprawisz większość usterek sam lub przy pomocy forum, chłopaki tutaj naprawdę wiedzą o co biega ja naprawiałem sporo autek a od nich dużo się dowiedziałem.
Spróbuj zaślepić EGR może się powiesił i wali spalinami non stop.
Obrazek
Awatar użytkownika
GuLuN
Bywalec Wyjadacz

Postautor: carl0s » 10 mar 2011 16:00

Aha, no to trochę za daleko, żebyś podjechał do mnie :D.
Ciągle mnie zastanawia to co napisałeś - auto zaczyna wyć, wskazówka obrotomierza idzie w górę skali, a tak jakby koła o tym nie wiedziały. Naprawdę interesujące...

Awatar użytkownika
carl0s
Moderator
Moderator

Postautor: raven_1983 » 10 mar 2011 19:25

Zamiast słuchać kolegów oprzyj się kołami o jak najwyższy krawężnik (mieszczący się pod zderzakiem), piątka, 2000 rpm i powoli puszczaj sprzęgło.

Jeżeli silnik nie zgaśnie to chyba nie muszę komentować poziomu wiarygodności przytoczonych powyżej "kolegów" ;)
Awatar użytkownika
raven_1983
Ekspert
Ekspert

Rocznik: 1992
Województwo: Mazowieckie

Postautor: tdbezs » 11 mar 2011 14:22

Witam ponownie!
Kolego, nie ma się co zapierać, ja mam tak samo, tyle że u mnie sprzęgło zaczęło się ślizgać po podniesieniu mocy do około 170km... na 1 i na 2 mogę ciągnąć do czerwonego pola i się nie poślizgnie, a od 3. biegu gdy trzymam gaz w podłodze obrotomierz przekracza 2tys. i auto przestaje przyspieszać, silnik wyje wkręcając się wyżej jak wściekły, poniżej 2tys mogę jeździć i przy lekkim wciskaniu gazu tez tego nie ma. W seryjnym 325td, może nie jest to tak gwałtowne, nie ma co szukać w silniku, to przegazowanie auta na luzie wydmuchało sadzę która nie dawała oddychać silnikowi, teraz ma jak odprowadzić spaliny i turbo pompuje jak trzeba, po przekroczeniu 2tys. auto dostaje więcej powietrza niż wcześniej i sprzęgło jak wcześniej dawało radę tak jak teraz mu kilka koni wróciło już nie daje. Powodzenia. Jeżeli gdzieś się mylę to proszę o poprawienie, ale wydaje mi się opisałem problem wraz z rozwiązaniem-sprzęgło śmierć.
Awatar użytkownika
tdbezs
Bywalec Gadulec

Województwo: Lubelskie

Postautor: raven_1983 » 11 mar 2011 21:28

Objawy wyraźnie wskazują na sprzęgło... ale sprawdzić dla świętego spokoju nie zaszkodzi - kilka złotych komplet części jednak kosztuje ;)
Awatar użytkownika
raven_1983
Ekspert
Ekspert

Rocznik: 1992
Województwo: Mazowieckie

Postautor: frrider » 10 wrz 2011 16:08

Witam
Odgrzałem trochę temat, żeby nie zakładać nowego...
Chciałem żeby ktoś kto się na tym zna powiedział mi czy mam dobrze podłączone wężyki, podciśnienia, ciśnienia czy jak tam one się nazywają....
Co prawda ze schematów na realoem i bmw fans cześć niby się potwierdza ale nie ma tam jednego czujnika, który u mnie jest dlatego pytam...
E36 tds listopad 95
Na poniższym zdjęciu czujnik znajdujący się przy filtrze paliwa od przedniej strony auta - ma 2 wyjścia - wężyk czarno niebieski idzie do króćca EGR (EGR jest zaślepiony przy wylocie tej rurki po lewej stronie) to jest prawidłowo bo znalazłem na forum, drugi z nich czarny bez paska ale z takim okrągłym pierścieniem idzie do rurki biegnącej pod kolektorem od serwa do wacu pompy - są tam dwa otwory jeden zaślepiony a do drugiego obok podpięty ten wężyk ( zdj. nr 2) i to też chyba jest dobrze podpięte bo tak wynika ze schematu real oem...
Jest jeszcze jeden wężyk gumowy w oplocie materiałowym (taki wężyk jak przy wtryskach) czarny wpięty w kolektor od spodu - drugi jego koniec idzie do czujnika u podstawy filtra ale od strony grodzi (zdj. nr 3 i 4) do tego czujnika po środku, z jednej str jest wężyk dopływu paliwa do filtra po środku ten czujnik do którego idzie ten wężyk i obok jeszcze jakiś czujnik
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
I teraz czy takie podłączenie tych wężyków jest prawidłowe ?
frrider
Bywalec

Model: 325tds
Rocznik: 1996
Województwo: Łódzkie

Postautor: siudek » 10 wrz 2011 16:23

Kolego, miło że nie chcesz dublować tematów, ale właśnie to robisz - poszukałbyś trochę, wyszukiwarka nie jest tylko ozdobnym przyciskiem...

http://bmw-diesel.pl/forum/viewtopic.php?f=11&t=6451
siudek siudkowski

Było Mercedresa Wziąć... ;]
W kwestiach BMW nie pomagam na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
siudek
Administrator
Administrator

Województwo: Pomorskie

Postautor: frrider » 10 wrz 2011 18:46

Znalazłem i ten temat, który podałeś jak i inne- one dotyczą w większości 525 u mnie w 325 jest trochę inaczej, po zapoznaniu dość jasno opisałem i chciałem tylko odpowiedź czy jest dobrze czy nie
nie mam zaworu od rolety, z tych zdjęć wynika że te dwa wężyki od EGR powinienem mieć dobrze podłączone, nie mam też tego map sensora (o ile to nie ten po 2 stronie filtra paliwa) przepływki też nie mam ale dzięki za pomoc...
frrider
Bywalec

Postautor: siudek » 10 wrz 2011 19:53

Kolego, przepływki to ja też nie mam, na zdjęciu też jej nie ma, poza tym co ma do tych przewodów przepływka? Opisałem wszystko kolorami, kolory są te same niezależnie czy masz e36 czy e34 (są opisane i przeze mnie i w ETK), masz w dodatku ten sam silnik (m51), zatem wszystko masz podane na tacy. Nie masz rolety, ok, nie bierzesz jej pod uwagę - ale resztę masz. :] Też wyjaśniałem koledze poprzednio w tym wątku dlaczego nie może znaleźć "zaworka" którego szuka - źle szukał. MAP Sensora nie możesz nie mieć - silnik by Ci nie funkcjonował...

Chyba łatwiej jest jak sobie zobaczysz na zdjęciu co gdzie ma iść i porównać u siebie pod maską niż wklejać zdjęcia swoich przewodów nam na forum i pytać się nas czy jest ok. Jeśli jeszcze czegoś nie rozumiesz, zapytaj w tamtym wątku, tak jak mówię - to ten sam silnik, zatem można to w jednym wątku opisać.

Pozdrawiam.
siudek siudkowski

Było Mercedresa Wziąć... ;]
W kwestiach BMW nie pomagam na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
siudek
Administrator
Administrator

Województwo: Pomorskie

Postautor: frrider » 10 wrz 2011 20:14

ok więc wygląda, że mam dobrze, a możesz mi jeszcze powiedzieć czy ten mój czujnik ( ten pośrodku) przy filtrze paliwa do którego idzie ten wężyk wpięty pod kolektor to jest ten map sensor, bo porównując ze zdjęciem z 525 jest jakiś mniejszy i ma inny kształt ?
frrider
Bywalec

Następna

Wróć do Turbo